Duben 2011

Moje vymyšlená pohádka.

28. dubna 2011 v 16:13 | kitynka
Kdysik davno, ve starých časech misto lidí byly zviřata a bylo jedno muzeum, ktere se jmenovalo Šupalup po starém krokodýlím krali .Všichni krokodýli, lvi i pavouci hledali noveho kralevice ,který by jim vládl .Jenže jak ho hledali, tak potkali stareho dědka, byl to spiš starý had.A ten jim vyprávěl jednu legendu než pujdou dál. Lví král kdysik nemněl sporu ktera donuti zviřata mluvit , šel do lesa na prochazku a co to nevidi, starou sporu a zařval vaaa tim naznačoval co to je , nebo spiš řikal co toje a promněnil se v člověka .Ale jak šel do hluboké jeskyně,tak tam potkal 10 trolů jménem Čilo, Milo, Zelenač, Kodos , Čanila , Čenčal ,Kajdos, Tilos, Kejos a nakonec ten nejstarši co je jejich bratr, Moldos, a ten nejstarši řek: vyzývám tě k boji, souhlasim ,ale potom Moldos vrazil meč do krale a tak konči ta legenda. Najděte tu sporu u těch 10 trolů, děkujeme, odvětili krokodýl, lev i pavouk a šli tedy do jeskyně, kde staři trolove žili a když je uviděli ,tak obrove se ptali ,co tu chcete? Prastarou sporu pha, ale nejdřiv se musite vypořadat s nami ,odvětili staři obrove. Jdi za Moldosem ,ten ti ukaže ještě vic a jakmile se staři obrove otočili ,řízli je no neřizli ale bacili do hlavy. Starý obr jak se nedíval, tak ho taky bacili do hlavy a rychle sebrali prastarou sporu, vzali si ji do krku a všichni se promněnili v lidi, potom se vratili do muzea a od té doby jesli ještě nevymřeli,tak se maji skvěle.

dotazník o pohádce

26. dubna 2011 v 14:35 | kitynka
Tak ja sem si pro vas připravila dotazník,jsem zvědavá co odpovíte
1. čim by jsi chtěla být až vyrosteš ?
a: obrem
b: čarodějnicí
c: princeznou

2. jaké zvířátko by jsi chtěla ?
a: ropuchu
b: jednorožce
c: veverku

3. kde by jsi chtěla bydlet ?
a: v jeskyni
b: na hradě
c: v lese

niclodeon

25. dubna 2011 v 10:03 | kitynka
Znate znamý film na niclodeon icarli ? Posledni epizoda co byla včera se jmenovala jety vs bobro mýval , take si mužete najit stranky www. icarli . com a podobný serial na niclodeon jako je icarli je the slap , to moc neznam ,tak že vam nepopišu co to vlastne je za film . Dalši epizoda na nicledon je Spongebob v kalhotach, znamý kreslený film ,je i na nově.Jeho přitel se jmenuje Patrik je to hvězda s trenirkama . Soused který ty dva nesnaši se jmenuje Sepiák a je to sepie a určite všichni znate Geriho ,malého šnečka a Spongebob ho ma za mazlička. Dál tam hraje Sendi veverka ,ma za nejlepšiho přitele Spongeboba.Dál tam ještě je pan Kraps ma povahu takovou, že furt vola po prašulich, Sponke bob u něho pracuje jako kuchař.Já sice doma niclodeon nemam ,ale babička ho ma, tak ahoj.

novinky co se děje ve světě

23. dubna 2011 v 10:27 | kitynka
Já už si hodně dlouho v hlavě louskám jednu otázku: proč lidi lžou? Jediné, čeho tím docílí, jsou nedorozumění, hádky a problémy. Kdo by komu někdy věřil, že jeho čtyřletý brácha umí dělit, nebo že ve školce dostávali známky a podobné hlouposti?


Tohle už je extrém, ale každý určitě někdy řekl nějakou malou lež - například když vylil čaj místo toho, aby ho vypil, a jeho rodiče ho přistihli. On si na poslední chvíli vymyslel úplnou hloupost, aby se ubránil.
Tohle je malá lež, ale přesto to lež je. Každý někdy zalhal, ale kdyby každý lhal každému, tak stačí jen domyslet, jak by potom svět vypadal. Však víte, jak to někdy dopadá při lži. Když by někdo třeba zalhal, že našel ztraceného malého ježka a ten ho pokousal, za chvíli by to vědělo víc a víc lidí a někomu přece musí dojít, že je to hloupost. Jedna holka z Austrálie zalhala novinářům, že viděla malého klokánka, který ji podrápal. Nakonec se musela přiznat, že lhala, protože si myslela, že jí to nikdo neuvěří. Tohle byla obrovská lež, ale i malá lež může velmi uškodit.
A neuškodí nikomu jinému než vám! Vy budete mít problém, vy budete mít špatné svědomí, vy budete litovat, že jste si to vymysleli. Ale pozor, když už zalžete, tak když pravda vyjde najevo, alespoň se přiznejte. Přeci nebudete lhát dotyčnému přímo do očí tím, že budete popírat, že jste to kdy řekli, nebo že řeknete, že to je pravda, a podobné hlouposti. On to totiž už ví, že vy jste mu zalhali, a jediné, co chce, je abyste se přiznali. Minimálně máte pak u dotyčného lepší pověst, když se přiznáte.
Jen si představte svět, kde by nikdo nikdy nelhal. Reklamy v televizi by nevychvalovaly výrobek, kdyby to nebyla pravda. Prodavači by vám doporučovali jen opravdu kvalitní výrobky a ne jen ty, které si nikdo nekupuje. No prostě by to byl ráj na zemi. Jaké by vám to bylo, kdyby vám někdo v jednom kuse lhal, ale třeba i o duležitých věcech, třeba o škole? Spolužák vám dá schválně jiné úkoly a až je uděláte, tak se vám přizná, že si dělal legraci. Není to moc příjemné. Je to ale jen na vás - když někomu budete lhát, tak on bude lhát vám.

Lež - citáty a přísloví


K tomu, aby se lež zdála pravdivou, potřebuješ sedm dalších. - Islandské přísloví
Lež má krátké nohy, ale umí se na ně výborně postavit. - Stanisław Jerzy Lec
Nemo enim potest personam diu ferre. - Nikdo se nemůže dlouho přetvařovat. - Seneca
Znám tři druhy lži. Velkou lež, malou lež a statistiku. - George Bernard Shaw
Nepravda je jako sněhová koule: čím déle se valí, tím je větší. - Martin Luther
Nové lži se poslouchají lépe než staré pravdy. - Anton Pavlovič Čechov
Lež oběhne svět dřív, než si pravda stačí obout boty. - Terry Pratchett, Pravda

Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz -


Téma: Lež má krátké nohy. Ale běhá stále kolem nás tento članek byl na webu www alik.cz
jaro a muj denik vtipu

22. dubna 2011 v 14:51 | kitynka
Mněla sem se skvěle sem totiž nemocna a 2 dny sem nebyla ve škole a totiž ted už sou prazdniny uvaaaa namne ted dokonce přišla jarni unava a ted neco pro zabavu. Vtipky a toje slovensky vtip avelice dobrý tak ho sem napišu: malý janko se pital mamičky, je to pravda že sem se narodil o pulnoci ?ano milačik doufam že sem te nezbudil. Dalši vtip vam ted řeknu : jažko krača po zahradě a zrazu sakřiči na otca, otci je ta studna hluboka bokááá bokáá. Dalši vtip a hovori prodavačovi puste mi to stim zvjeřatom tam se ozve slimačik slimak ,dajte mi to červene tam se ozve tú tú to si slimak vibere přide domu a pustí si cdčko a tam se ozvé tutu slimačik . Řeknu vam dalši slovensky vtip i kdiž sem češka znam jenom slovenske vtipi: Viktor se vrati od zubařa domu a mama se ho hned pta Viktor ešte te boli ten zub pita se ho mama , nevem ten pan doktor si ho nechal u sebe. Doufám,že jste se aspon trochu zasmáli,vaše kitynka.

Deníček

22. dubna 2011 v 10:17 | kitynka
Zitraaa pujdeme do dinoparku juuuu !!! Už se velice tešim ,už sem tam jednou byla a šli sme do 3D kina, moc se mi to tam líbilo. Byli už jste taky v dinoparku a líbilo se vám tam? Když jsme tam byli se školou,tak se děti v tom kině bály,ale já ne mi se to líbilo i když to bylo moc strašidelné.

křeček

21. dubna 2011 v 16:36 | kitynka
Ahoj můj křečik se jmenuje Felix a jeho srst má několik barev-hnědou,šedou a bílou.Je často zvidavý, ale zezačatku jak byl malý, tak sem ho nemohla chytit doruky,protože se bál.Ale ja ani mamka sme netušili že křečci umneji piskat,když se bojí.Ted už je baculač skusim tam dat nekdy jeho fotku když bude čas tak zatim ahoj vaše kytinka.

jak se vam libi muj bločik

21. dubna 2011 v 14:58 | kitynka
Chtela bych se zeptat jak se vam libi muj bločik ahoj kytinka.

ahoj

21. dubna 2011 v 14:39 | kitynka
ahoj namem bločiku pude dobře nebojte ovšechno se postaram a nechci na blogu žadne sproste komentaře jinak je vymažu doufam že vam namem blogu bude dobře ahoj kytinka.