Květen 2011

Video

30. května 2011 v 16:04
Něco pro pobavení .

Littlest pet Shop

28. května 2011 v 13:41 | kitynka
Začala jsem sbírat Littles pet shop, zatím mám 7 zvířátek. Mám k nim i malou koupelnu a brzo dostanu od sestřenice i nemocnici.Dřív jsem sbírala pokémony,těch už mám plný šuplík, ale už mě to moc nebaví si s nima hrát. Máte taky nějakou sbírku? Napište co vás baví a co sbíráte.

Moje nej nej nej kámoška

18. května 2011 v 16:23 | kitynka
Minulý týden k nam do školy přišla nova holka, jmenuje se Natalie ale řikame ji Natka,protože už jednu Natálii ve třídě máme. Od té doby, co do školy přišla, jsme nej kamošky. Sedi v lavici vedle mne a někdy mi pomůže s učením.Rády si povidame sve tajnosti a dáváme pozor, aby nás při tom neslyšeli kluci.Jsem ráda,že je u nás ve třídě a že jsme se tak skamarádily.Já ji taky někdy pomáhám,protože je na vozíčku,má nemocné nohy.Určitě spolu zažijeme nějakou veselou příhodu a potom vám o ní určitě napíšu článek.Tak se těšte na můj další článek ahoj a čauves.

O čem psát?

15. května 2011 v 14:50 | kitynka
Jak vidíte, tak jsem tu dlouho nepsala,protože mne nic nenapadlo.Proto bych byla ráda,kdyby jste mi napsali komentář, co chcete aby bylo na mojim blogu. Co vas zajímá a o čem mám psát.Mějte se pěkně,těším se na vaše komentáře,ahoj.

Víte že...

3. května 2011 v 16:41 | kitynka
Koně mají protáhlé hlavy a krky a štíhlé nohy. Oči mají umístěné dále na lebce, díky čemuž mají široký úhel vidění. Jejich těžká čelist se silnými zuby je přizpůsobena pro zpracování obrovského množství potravy. Mají horní a dolní řezáky, kterými ukusují vegetaci, a stoličky s vysokými korunkami, které slouží k rozmělňování. Od počátku vývoje se u koňovitých vyvíjely delší končetiny určené k rychlému běhu. žijí volně po celém světě.
Divocí koně patří mezi ohrožené druhy. Ve volné přírodě se můžeme setkat pouze s mustangy, kteří žijí na jihozápadě Spojených států amerických. Dalším druhem divokého koně je kůň Převalského, který však žije již jen v zoologických zahradách. Kůň Převalského je podsaditý. Jeho tělo je tmavé s tmavšími končetinami a hřívou. Pochází ze Střední Asie, z oblasti pouště Gobi, kde však už dnes nežije.
Kůň Převalského získal své jméno díky svému objeviteli, který se ovšem nikdy s živými koni Převalskými v přírodě nikdy nesetkal. Ruský generál, zeměpisec a přírodovědec Nikolaj Michajlovič Prževalskij v roce 1878 daroval Zoologickému muzeu Akademie věd v Sankt Petěrburku svoji "kořist" z cesty do Džungarska. Patřila k ní i lebka a kůže koně, kterou dostal darem v zapadlém městečku Zasjan na mongolsko-ruských hranicích. Generál Prževalskij byl tenkrát přesvědčen, že jde o tarpana. Až po třech letech pracovník muzea I. S. Poljakov darovanou lebku a kůži divokého koně popsal jako zbytky nového živočišného druhu a pojmenoval v roce 1881 po dárci. Asijští divocí koně vzbudili zasloužený zájem vědecké obce. První živí "převaláci" se ale do Evropy dostali už v roce 1899, a to do jihoukrajinské aklimatizační stanice Askania Nova. To je zatím vše,ahoj.